Citizen Finedevice Co., LTD. HC49US-30.000MABJ
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- HC49US-30.000MABJ
- Datasheet
- HC49US-30.000MABJ PDF
- Description
- CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF T/H
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.047" W (3.20mm x 1.20mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Series | ECX-31 |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 32.768kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 kOhms |