Citizen Finedevice Co., LTD. HC49US-20.000MABLB
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- HC49US-20.000MABLB
- Datasheet
- HC49US-20.000MABLB PDF
- Description
- CRYSTAL 20.0000MHZ 22PF T/H
|---|---|
| Size / Dimension | 0.075" Dia (1.90mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Series | CFV-206 |
| Height - Seated (Max) | 0.244" (6.20mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Frequency | 32kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 kOhms |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 11pF |