Citizen Finedevice Co., LTD. CSA310-3.6864MABJ-UB
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- CSA310-3.6864MABJ-UB
- Datasheet
- CSA310-3.6864MABJ-UB PDF
- Description
- CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF T/H
|---|---|
| Series | CSA310 |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 4MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150 Ohms |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.406" L (3.00mm x 10.30mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |