Citizen Finedevice Co., LTD. CSA309-5.120MABJ-UB
- Model
- CSA309-5.120MABJ-UB
- Datasheet
- CSA309-5.120MABJ-UB PDF
- Description
- CRYSTAL 5.1200MHZ 18PF T/H
|---|---|
| Series | CSA309 |
| Height - Seated (Max) | 0.354" (9.00mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 5.5296MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150 Ohms |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |