Citizen Finedevice Co., LTD. CS325-48.000MABJ-UT
- Model
- CS325-48.000MABJ-UT
- Datasheet
- CS325-48.000MABJ-UT PDF
- Description
- CRYSTAL 48.0000MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Series | CM315 |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 32.768kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 kOhms |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |