Citizen Finedevice Co., LTD. CS325-27.000MABJ-UT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Model
CS325-27.000MABJ-UT
Datasheet
CS325-27.000MABJ-UT PDF
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±30ppm
Series CS325
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Ratings -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency 32MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Packaging Digi-Reel®
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±50ppm