Citizen Finedevice Co., LTD. CS325-24.975MABJ-UT
- Model
- CS325-24.975MABJ-UT
- Datasheet
- CS325-24.975MABJ-UT PDF
- Description
- CRYSTAL 24.9750MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm) |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Series | ABLSG |
| Height - Seated (Max) | 0.165" (4.20mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 30MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40 Ohms |