Citizen Finedevice Co., LTD. CS325-24.000MABJ-UT
- Model
- CS325-24.000MABJ-UT
- Datasheet
- CS325-24.000MABJ-UT PDF
- Description
- CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | CS325 |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 24.576MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ohms |