Citizen Finedevice Co., LTD. CS20-4.9152MABJ-UT
- Model
- CS20-4.9152MABJ-UT
- Datasheet
- CS20-4.9152MABJ-UT PDF
- Description
- CRYSTAL 4.9152MHZ 18PF SMD
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.457" L x 0.217" W (11.60mm x 5.50mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | CS20 |
| Height - Seated (Max) | 0.087" (2.20mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 5MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150 Ohms |