Citizen Finedevice Co., LTD. CS20 19.440MABJ-UT
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- CS20 19.440MABJ-UT
- Datasheet
- CS20 19.440MABJ-UT PDF
- Description
- CRYSTAL 19.4400MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm) |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Series | ABM7 |
| Height - Seated (Max) | 0.055" (1.40mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 50MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms |