Citizen Finedevice Co., LTD. CS10-40.000MAMJ-UT
- Model
- CS10-40.000MAMJ-UT
- Datasheet
- CS10-40.000MAMJ-UT PDF
- Description
- CRYSTAL 40.0000MHZ 18PF SMD
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |