Citizen Finedevice Co., LTD. CS10-24.576MABJ-UT
- Model
- CS10-24.576MABJ-UT
- Datasheet
- CS10-24.576MABJ-UT PDF
- Description
- CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | CS10 |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 25MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms |