Citizen Finedevice Co., LTD. CS10-13.560MABJ-UT
Model
CS10-13.560MABJ-UT
Datasheet
CS10-13.560MABJ-UT PDF
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 18PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Series CS10
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Ratings -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency 14.31818MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Packaging Digi-Reel®
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 2-SMD, No Lead
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±30ppm