Citizen Finedevice Co., LTD. CS10-12.000MBBJ
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- CS10-12.000MBBJ
- Datasheet
- CS10-12.000MBBJ PDF
- Description
- CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Series | ECX-205 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 32.768kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 kOhms |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | - |
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Size / Dimension | - |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |