Citizen Finedevice Co., LTD. CMR310T3.579545MABJTR
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- CMR310T3.579545MABJTR
- Datasheet
- CMR310T3.579545MABJTR PDF
- Description
- CRYSTAL 3.579545MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Series | CMR310T |
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 3.6864MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 200 Ohms |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.386" L (3.00mm x 9.80mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |