Citizen Finedevice Co., LTD. CMR309T66.666MABJTR
- Model
- CMR309T66.666MABJTR
- Datasheet
- CMR309T66.666MABJTR PDF
- Description
- CRYSTAL 66.6660MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Load Capacitance | 11pF |
| Size / Dimension | 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Series | C-2 |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 69kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 20 kOhms |