Citizen Finedevice Co., LTD. CMR309T18.432MABJTR
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- CMR309T18.432MABJTR
- Datasheet
- CMR309T18.432MABJTR PDF
- Description
- CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Series | CMR309T |
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 22.1184MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |