Citizen Finedevice Co., LTD. CMR309T-24.576MABJ-UT
- Model
- CMR309T-24.576MABJ-UT
- Datasheet
- CMR309T-24.576MABJ-UT PDF
- Description
- CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Size / Dimension | 0.122" Dia x 0.323" L (3.10mm x 8.20mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Series | CFS308 |
| Height - Seated (Max) | 0.323" (8.20mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 32.768kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 35 kOhms |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 6pF |