Citizen Finedevice Co., LTD. CMR250TB32.000KAZFTR
- Model
- CMR250TB32.000KAZFTR
- Datasheet
- CMR250TB32.000KAZFTR PDF
- Description
- CRYSTAL 32.0000KHZ 12.5PF SMD
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Size / Dimension | 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | CMR250T |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 40kHz |