Citizen Finedevice Co., LTD. CMR250T100.000KAZF-UT
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- CMR250T100.000KAZF-UT
- Datasheet
- CMR250T100.000KAZF-UT PDF
- Description
- CRYSTAL 100.0000KHZ 12.5PF SMD
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.386" L (3.00mm x 9.80mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |