Citizen Finedevice Co., LTD. CMR200TB32.768KDZFTR
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- CMR200TB32.768KDZFTR
- Datasheet
- CMR200TB32.768KDZFTR PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 6pF |
| Size / Dimension | 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Series | CMR200T |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 32.768kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 kOhms |