Citizen Finedevice Co., LTD. CMR200TB32.768KDZBTR
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- CMR200TB32.768KDZBTR
- Datasheet
- CMR200TB32.768KDZBTR PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
|---|---|
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.386" L (3.00mm x 9.80mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |