Citizen Finedevice Co., LTD. CMJ145T32.768KDZFTR
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- CMJ145T32.768KDZFTR
- Datasheet
- CMJ145T32.768KDZFTR PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
|---|---|
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm) |
| Frequency Stability | ±100ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Series | AB |
| Height - Seated (Max) | 0.530" (13.46mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Frequency | 2MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 550 Ohms |