Citizen Finedevice Co., LTD. CM315-32.768KEZF-UT
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- CM315-32.768KEZF-UT
- Datasheet
- CM315-32.768KEZF-UT PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 10pF |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Frequency Stability | ±20ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±10ppm |
| Series | CS325H |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 26MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ohms |