Citizen Finedevice Co., LTD. CM309S9.8304MABJTR
Model
CM309S9.8304MABJTR
Datasheet
CM309S9.8304MABJTR PDF
Description
CRYSTAL 9.8304MHZ 18PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Ratings -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency 26.667kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 55 kOhms
Packaging Bulk
Part Status Obsolete
Mounting Type Through Hole
Operating Mode Fundamental
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Load Capacitance 11pF
Size / Dimension 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Frequency Stability -
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency Tolerance ±100ppm
Series C-2
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)