Citizen Finedevice Co., LTD. CM309S7.680MABJTR
Model
CM309S7.680MABJTR
Datasheet
CM309S7.680MABJTR PDF
Description
CRYSTAL 7.6800MHZ 18PF SMD
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SOJ, 9.40mm pitch
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.488" L x 0.173" W (12.40mm x 4.40mm)
Frequency Stability ±50ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±30ppm
Series CM309S
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Ratings -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency 8MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms