Citizen Finedevice Co., LTD. CM309S6.400MABJTR
- Model
- CM309S6.400MABJTR
- Datasheet
- CM309S6.400MABJTR PDF
- Description
- CRYSTAL 6.4000MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 35.328MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 140 Ohms |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Mode | 3rd Overtone |
| Package / Case | HC-49/US |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.66mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | HC49US |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) |