Citizen Finedevice Co., LTD. CM309S5.5296MABJT
- Model
- CM309S5.5296MABJT
- Datasheet
- CM309S5.5296MABJT PDF
- Description
- CRYSTAL 5.5296MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Package / Case | 4-SOJ, 9.40mm pitch |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.488" L x 0.173" W (12.40mm x 4.40mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | CM309S |
| Height - Seated (Max) | 0.146" (3.70mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 8.000156MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ohms |