Citizen Finedevice Co., LTD. CM309S44.000MABJTR
- Model
- CM309S44.000MABJTR
- Datasheet
- CM309S44.000MABJTR PDF
- Description
- CRYSTAL 44.0000MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 45MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ohms |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | 3rd Overtone |
| Package / Case | 4-SOJ, 9.40mm pitch |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.488" L x 0.173" W (12.40mm x 4.40mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | CM309S |
| Height - Seated (Max) | 0.146" (3.70mm) |