Citizen Finedevice Co., LTD. CM309S28.322MABJT
- Model
- CM309S28.322MABJT
- Datasheet
- CM309S28.322MABJT PDF
- Description
- CRYSTAL 28.3220MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Frequency | 32kHz |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Size / Dimension | 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |