Citizen Finedevice Co., LTD. CM309S-9.600MABJ-UT
- Model
- CM309S-9.600MABJ-UT
- Datasheet
- CM309S-9.600MABJ-UT PDF
- Description
- CRYSTAL 9.6000MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 9.5pF |
| Size / Dimension | - |
| Frequency Stability | ±12ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±10ppm |
| Series | - |
| Height - Seated (Max) | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Frequency | 19.2MHz |