Citizen Finedevice Co., LTD. CM309S-66.000MABJ-UT
- Model
- CM309S-66.000MABJ-UT
- Datasheet
- CM309S-66.000MABJ-UT PDF
- Description
- CRYSTAL 66.0000MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 9.84375MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 20 Ohms |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | HC-49/US |
| Load Capacitance | 10pF |
| Size / Dimension | 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±50ppm |
| Series | ABLS(RF) |
| Height - Seated (Max) | 0.165" (4.20mm) |