Citizen Finedevice Co., LTD. CM309S-64.000MABJ-UT
- Model
- CM309S-64.000MABJ-UT
- Datasheet
- CM309S-64.000MABJ-UT PDF
- Description
- CRYSTAL 64.0000MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SOJ, 3.60mm pitch |
| Load Capacitance | 20pF |
| Size / Dimension | 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±50ppm |
| Series | FPXLF |
| Height - Seated (Max) | 0.146" (3.70mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Frequency | 3.6864MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 200 Ohms |