Citizen Finedevice Co., LTD. CM309B24.576MBPKB
Model
CM309B24.576MBPKB
Datasheet
CM309B24.576MBPKB PDF
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 20PF SMD
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SOJ, 3.30mm pitch
Load Capacitance 16pF
Size / Dimension 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Frequency Stability ±30ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±50ppm
Series MA-506
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency 20MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms