Citizen Finedevice Co., LTD. CM309B11.000MABJT
Model
CM309B11.000MABJT
Datasheet
CM309B11.000MABJT PDF
Description
CRYSTAL 11.0000MHZ 18PF SMD
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SOJ, 2.85mm pitch
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.528" L x 0.200" W (13.40mm x 5.08mm)
Frequency Stability ±50ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±30ppm
Series CM309B
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Ratings -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency 12.352MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms