Citizen Finedevice Co., LTD. CM309A32.768MABJT
- Model
- CM309A32.768MABJT
- Datasheet
- CM309A32.768MABJT PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680MHZ 18PF SMD
|---|---|
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.528" L x 0.200" W (13.40mm x 5.08mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | CM309A |
| Height - Seated (Max) | 0.181" (4.60mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 33MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ohms |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | 3rd Overtone |
| Package / Case | 2-SOJ, 2.85mm pitch |