Citizen Finedevice Co., LTD. CM250S65.536KAZFT
- Model
- CM250S65.536KAZFT
- Datasheet
- CM250S65.536KAZFT PDF
- Description
- CRYSTAL 65.5360KHZ 12.5PF SMD
|---|---|
| Series | CM250S |
| Height - Seated (Max) | 0.098" (2.50mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 75kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 kOhms |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SOJ, 5.50mm pitch |
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Size / Dimension | 0.311" L x 0.146" W (7.90mm x 3.70mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |