Citizen Finedevice Co., LTD. CM200S32.768KDZCB
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- CM200S32.768KDZCB
- Datasheet
- CM200S32.768KDZCB PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
|---|---|
| Size / Dimension | 0.264" L x 0.055" W (6.70mm x 1.40mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Series | CM130 |
| Height - Seated (Max) | 0.055" (1.40mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency | 32.768kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 65 kOhms |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SMD, Flat Lead, 3 Leads |
| Load Capacitance | 9pF |