Citizen Finedevice Co., LTD. CM200S-32.768KDZB-UT
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- CM200S-32.768KDZB-UT
- Datasheet
- CM200S-32.768KDZB-UT PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
|---|---|
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Size / Dimension | 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |