Citizen Finedevice Co., LTD. CM200S-32.768KAZF-UT
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- CM200S-32.768KAZF-UT
- Datasheet
- CM200S-32.768KAZF-UT PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
|---|---|
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 9pF |
| Size / Dimension | 0.161" L x 0.059" W (4.10mm x 1.50mm) |
| Frequency Stability | - |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |