Citizen Finedevice Co., LTD. CM13032.768KDZCB
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- CM13032.768KDZCB
- Datasheet
- CM13032.768KDZCB PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
|---|---|
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 25MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 10pF |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm) |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±50ppm |
| Series | CSA309 |
| Height - Seated (Max) | 0.354" (9.00mm) |