Citizen Finedevice Co., LTD. CFV206 32.000KDZSB
- Manufacturer
- Citizen Finedevice Co., LTD.
- Model
- CFV206 32.000KDZSB
- Datasheet
- CFV206 32.000KDZSB PDF
- Description
- CRYSTAL 32.0000KHZ 11PF T/H
|---|---|
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 11.98135MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ohms |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | HC-49/US |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.66mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | HC49US |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) |