Citizen Finedevice Co., LTD. CFS308-32.768KDZF-UB
- Model
- CFS308-32.768KDZF-UB
- Datasheet
- CFS308-32.768KDZF-UB PDF
- Description
- CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF T/H
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | Cylindrical Can, Radial |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.118" Dia x 0.406" L (3.00mm x 10.30mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Series | CSA310 |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Frequency | 3.579545MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 200 Ohms |