Abracon LLC. ABM8G-10.000MHZ-4Y-T3
Model
ABM8G-10.000MHZ-4Y-T3
Datasheet
ABM8G-10.000MHZ-4Y-T3 PDF
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 10PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±20ppm
Series ABM8G
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency 18.432MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±30ppm