Abracon LLC. ABM8-19.200MHZ-B2-T3
Model
ABM8-19.200MHZ-B2-T3
Datasheet
ABM8-19.200MHZ-B2-T3 PDF
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 18PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±20ppm
Series ABM8
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency 24MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±50ppm