Abracon LLC. ABM7-9.81563MHZ-10-R50-J4Q-T
Model
ABM7-9.81563MHZ-10-R50-J4Q-T
Datasheet
ABM7-9.81563MHZ-10-R50-J4Q-T PDF
Description
CRYSTAL 9.81563MHz 10PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±50ppm
Series ABLS-LR
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Ratings -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Frequency 19.6608MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 10 Ohms