Abracon LLC. ABM7-13.560MHZ-10-R50-K4Q-T
Model
ABM7-13.560MHZ-10-R50-K4Q-T
Datasheet
ABM7-13.560MHZ-10-R50-K4Q-T PDF
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 10PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 2-SMD, No Lead
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Frequency Stability ±100ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±30ppm
Series ABM7
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Frequency 9.81563MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms