Abracon LLC. ABM3C-9.8304MHZ-D4Y-T
Model
ABM3C-9.8304MHZ-D4Y-T
Datasheet
ABM3C-9.8304MHZ-D4Y-T PDF
Description
CRYSTAL 9.8304MHZ 18PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Series ABM3C
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Frequency 16MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±120ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±50ppm