Abracon LLC. ABM3C-8.192MHZ-D4Y-T
Model
ABM3C-8.192MHZ-D4Y-T
Datasheet
ABM3C-8.192MHZ-D4Y-T PDF
Description
CRYSTAL 8.1920MHZ 18PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±30ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±30ppm
Series ABM3C
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency 9.8304MHz