Abracon LLC. ABM2-8.192MHZ-D4Y-T
Model
ABM2-8.192MHZ-D4Y-T
Datasheet
ABM2-8.192MHZ-D4Y-T PDF
Description
CRYSTAL 8.1920MHZ 18PF SMD
Attribute Name Attribute Value
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Type MHz Crystal
Frequency Tolerance ±30ppm
Series ABM8G
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Ratings -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency 10MHz